Açık Bankacılık Perakendecilere İndi

Açık Bankacılık Perakendecilere İndi

Bu haber 2170 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, açık bankacılığın sadece B2B için konuşulduğunu ancak Ödüyo olarak açık bankacılığı perakendeciliğe kadar indirdiklerini belirtti.

 

Türkiye’de 20 bankanın sanal pos entegrasyonunun tek ekranda birleştiği, işletmelerin müşteri veya bayilerden gerçekleştirmek istediği tahsilatları kolaylıkla ve zamanında almasını sağlayan e-tahsilat sistemi Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, her şeyin dijitalleşmeye başladığı bir dönem olduğuna vurgu yaparak, “Hem kendi işletmemiz de hem de bireysel hayatlarımızda her şeyi dijitalleştiriyoruz.  Bankacılık işlemleri de bunlardan bir tanesi. Artık hepimiz her şeyi mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Ama KOBİ tarafında işler böyle ilerlemiyor. Ödüyo olarak yola çıkışımızda bu noktada başladı. KOBİ'lerde finans departmanlarının bütün işlerini manuel olarak çözümlediklerini tespit ederek, bu açığa yönelik bir yazılım ürettik. 

 

Türkiye'de de açık bankacılık ön planda


Açık bankacılık hakkında da bilgiler veren Yapıcı, “Ödüyo olarak finans departmanlarının manuel giden bütün süreçlerini dijitalleştirmeye çalışıyoruz. Son dönemdeki regülasyonlarla birlikte de açık bankacılık mevzuatına hem ödeme emri başlatma, hem de hesap okuma hizmetleri eklenerek, Türkiye'de de açık bankacılık ön plana çıkmış oldu.

 

İnternet bankacılığında zaman kaybetmeye gerek yokLisanslı ve BKM temsilcisi olan ilk firmalardan biriyiz. İşletmeler bankaya evrak götürmeden ekranlarımız üzerimizden bankalarını ekleyebilip, görüntüleyebiliyor. Burada yaptığımız katma değer de bu bilgilerin otomatik olarak muhasebe programına akışını sağlamak. İnternet bankacılığıyla tek tek girip işlem yapmak zorunda kalınmıyor.


Mail Order son teknoloji sanılıyor


Tahsilatları dijitalleştirmek üzere de çalışmaları olduğuna değinen Yapıcı: “Bugün işletmeler Mail Order yapmayı hala son teknoloji sanıyor, whatsapp'lar kredi kartı resimleriyle dolu. Biz işletmelerin kurumsal internet sitelerinden tahsilat yapabilmelerini sağlayan bir altyapı sunuyoruz. İşletme bütün posları tek sistemde yürütebiliyor, istediği müşteriye istediği taksit imkanını sunabiliyor.

 

Açık bankacılık artık perakende sektöründe de yerini aldı

Açık bankacılık sadece B2B için konuşuluyor ama perakende sektörü için de açık bankacılık ilerliyor. Ödüyo olarak açık bankacılığı perakendeciliğe kadar indirmiş durumdayız.” şeklinde görüşlerini aktardı.


Ödüyo : Ödüyo birlikte çalıştığınız müşteri veya bayilerden gerçekleştirmek istediğiniz tahsilatlarınızı kolaylıkla ve zamanında almanızı sağlayan bir ödeme alma sistemidir. Ödemelerinizi garanti altına alır, hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat sunar. Zamandan tasarruf ettirir. İşletmeler dilediğiniz kredi kartı ile ister tek çekim, ister taksitle ödeme işlemi gerçekleştirebilir. İleri tarihli veya vadesi geçmiş alacakların takibini de yöneten Ödüyo, ödeme günü yaklaştığında müşterilere e-posta veya SMS yoluyla ödemelerini hatırlatır.

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER