Vodafone Busıness, Perakende Analitiği Çözümüyle Bambi Ayakkabı’nın Teknoloji Çözüm Ortağı Oldu

Vodafone Busıness, Perakende Analitiği Çözümüyle Bambi Ayakkabı’nın Teknoloji Çözüm Ortağı Oldu

Bu haber 1816 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

İşletmelerin Teknoloji İş Ortağı Vodafone Business, Türkiye’nin Önde Gelen Markalarından Bambi Ayakkabı’ya Perakende Analitiği Çözümünü Sunmaya Başladı. Bu Teknoloji Sayesinde Bambi Ayakkabı Mağazalarını Ziyaret Eden Müşterilerin Sayıları Takip Edilebilirken, Yapay Zekâ Destekli Görüntü İşleme Teknolojisi İle De Müşterilerinin Demografik Kırılımlarını Raporlanabiliyor. Perakende Analitiği Çözümü Mağazanın Doğru Müşteri Profili İçin En Uygun Kampanya İmkânını Sunarken, Doğru Kaynak Yapılanması Da Mümkün Hale Getirilmiş Oluyor.

 

Türkiye Ekonomisine Yüksek Katma Değer Ve İstihdam Sağlayan İşletmelerin Gelecekte Var Olabilmeleri İçin Faaliyetlerini Daha Verimli, Kaynaklarını İse Daha Etkin Kullanmaları Gerekiyor. Şirketlerin Ayrıca Hızla Değişen İş Yapış Süreçlerine Aynı Çeviklikle Cevap Verebilmesi De Ekosistemin Can Damarını Oluşturuyor. Teknoloji Çözümleriyle İşletmelere Verimlilik Ve Tasarruf İmkânı Sunan Vodafone Business Da, Iot Çözüm Grubu İle Şirketlerin Veriye Dayalı Karar Alarak Kaynaklarını Daha Verimli Kullanmalarına Olanak Sağlıyor. Bu Noktada Türkiye’nin Önde Gelen Perakende Markalarından Bambi Ayakkabı’ya Perakende Analitiği Çözümü Uygulamasıyla Hizmet Vermeye Başlayan Vodafone Business, Sunduğu Çözümlerle Kurumsal Müşterisinin Operasyonel Verimlilik Ve Dijitalleşme Yolculuğundaki En Önemli Partnerlerinden Biri Oldu.

 

“İşletmelerin Veriye Dayalı İş Kararları Almasına Olanak Sağlıyoruz”

 

Vodafone Business Olarak Türkiye Genelindeki Tüm Kobi Ve İşletmelerin Güvenilir Dijital Dönüşüm Danışmanı Olarak Yanlarında Olmaya Devam Etmeyi Hedeflediklerini Dile Getiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, Konuyla İlgili Şu Açıklamalarda Bulundu:

 

Bu Doğrultuda Perakende Analitiği Çözümü Uygulamamızla Türkiye’nin Önde Gelen Markalarından Bambi Ayakkabı’nın Çözüm Ortağı Olduk.

 

Perakende Analitiği Çözüm Grubumuz Mağaza İçine Yerleştirilen Donanımlar Sayesinde Mağazayı Ziyaret Eden Müşteri Sayısını Raporlarken, Yapay Zekâ Destekli Görüntü İşleme İle Müşteri Demografi Analizi Yapılmasına Olanak Sağlıyor. Bu Sayede Hem Doğru Kaynak Yönetimi Yapılmasına Hem De Müşteri Profiline Göre Kampanyalar Geliştirilmesine Yardımcı Oluyor. Perakende Analitiği Çözümü İle Kasa Önü Müşteri Bekleme Süreleri Azaltılarak Gelir Kaybı Engellenebiliyor. Müşteri Profilleme Sayesinde Doğru Müşteriye Doğru Kampanya Sunulabiliyor. Personel Takibinin Yanında, Reyonlarda Geçirilen Zamanı Analiz Edilebilen Bu Çözüm Sayesinde, Doğru Ürün Konumlandırması İçin De Veri Sağlanabiliyor. Bununla Beraber Mağazalar Arası Karşılaştırma Çözümüyle Hangi Mağazanın Hangi Zaman Dilimlerinde Daha Yoğun Olduğu Analiz Edilerek, Doğru Kaynak Yapılanması Da Mümkün Hale Getirilebiliyor.”

 

Doğru Hedef Kitleye Doğru Kampanya

 

Mağazalarını Ziyaret Eden Müşterilerinin Sayılarını Sağlıklı Bir Şekilde Analiz Etmek İstediklerini Ve Bu Paralelde Vodafone Business İle Yaptıkları Perakende Analitiği Çözümü Uygulaması Sayesinde Artık Çok Daha Detaylı Analiz Yapabildiklerini Dile Getiren Bambi Ayakkabı It Direktörü Mustafa Taha Kır İse Şunları Söyledi: “Bu Projenin Bizim İçin En İnovatif Tarafı, Müşterilerimizin Demografik Analizlerini Başarılı Bir Şekilde Yapabilmemiz Diyebilirim. Bu Yenilikçi Çözüm Sayesinde Doğru Hedef Kitlelerine, Doğru Kampanyalar Düzenleme Olanağı Elde Ederken, Müşteri Analizinin Daha Detaylı Ve Sağlıklı Bir Şekilde Yapıldığını Da Tecrübe Etmiş Olduk. Bunun Yanında Demografik Veri Sayesinde Ürün Dağılımlarını Da Daha Sağlıklı Bir Şekilde Hayata Geçirmiş Olduk. Şu Anda 75 Mağazamızda Vodafone Business’ın Sağlamış Olduğu Perakende Analitiği Çözümü Uygulamasını Kullanıyoruz. Yakın Zamanda Da Bu Sayıyı 80 Mağazaya Çıkaracağız.”

 

Veriler Döngüsel Bir Biçimde İşleniyor


Vodafone Business’ın Perakende Analitiği Çözümü, Yapay Zekâ (Aı) Teknolojisi İle Gerçek Zamanlı Olarak Kişi Sayımı, Demografik Kırılım, Müşterilerin Kasa Önünde Bekleme Sürelerinin Yönetimi, Mağaza Genelinde Noktasal Trafik Analizini Sunan Isı Haritası Ve Personel Hareketlerinin Müşteriden Ayrımı Ve Raporlanması Gibi Döngüsel Verileri Sunuyor. 

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER