LEAD Network Ekim Ayı Kahvaltı Buluşmasını Cumhuriyetin 100. Yılı Temasıyla Unilever Türkiye Ev Sahipliğinde Gerçekleştirdi

LEAD Network Ekim Ayı Kahvaltı Buluşmasını Cumhuriyetin 100. Yılı Temasıyla Unilever Türkiye Ev Sahipliğinde Gerçekleştirdi

Bu haber 2524 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Dünyanın önde gelen tüketici ürünleri şirketlerinden Unilever Türkiye, perakende ve tüketim ürünleri sektöründeki kadın yöneticilerin geliştirilmesi ve iş gücündeki oranının artırılması amacıyla çalışan LEAD Network' ün gelenekselleşen kahvaltı buluşmalarının Ekim ayı etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Yazar ve Araştırmacı Sunay Akın’ın konuk konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte gerçekleştirdiği “100. Yılda Cumhuriyet” başlıklı konuşması, büyük coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız Cumhuriyet Bayramımız öncesinde tüm LEAD Network üyelerine Cumhuriyetin kazanımları ve geleceğiyle ilgili ilham verdi.

Dünyanın önde gelen tüketici ürünleri şirketleri arasında yer alan ve Türkiye’de 100 yılı aşkın süredir operasyonlarını sürdüren Unilever, Türkiye'de perakende sektöründe kadın liderleri artırmak için sektörel iş birliklerini desteklemeye devam ediyor.

Bu doğrultuda kurumsal üyesi olduğu, Türkiye’de kadın işgücünün perakende ve tüketici ürünleri sektörü içerisindeki yerini güçlendirmeyi, üst düzey kadın yönetici sayısını, itibarını ve etkilerini arttırmayı amaç edinen LEAD Network Türkiye’nin geleneksel kahvaltı buluşmasına 5 Ekim Perşembe günü Ümraniye’de bulunan “U-House” ofisinde ev sahipliği yaptı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Zaman, Cumhuriyetimizin 100. yılını sizlerin değerli katılımları ile kutluyor olmak bizler için son derece önemli Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında hala kadın ve erkek eşitliğini konuşuyor olmak sizler gibi bizleri de çok üzüyor. 50-50 her seviyede temsiliyete giden yolda biraz daha taşın altına elimizi koyarak neler yapabiliriz neleri değiştirebileceğimizin tespiti için çalışacağız ve sizlerden de bu konuda bize destek olmanızı istiyor olacağız.‘’dedi.

Bu özel buluşmanın ev sahipliğini üstlenen Unilever Kişisel Bakım Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü ve Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Seçkin konuşmasında “Bu yıl kapsamlı bir renovasyon sonrası açılışını yaptığımız U-House’ta LEAD Network’ün değerli üyelerini ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk. Geçtiğimiz yıl “eşitlik adil değildir, hakkaniyet adildir” söylemiyle çeşitlilik ve kapsayıcılık ajandamızda dünya çapında yeni bir sayfa açmıştık. Bu perspektifle tüm politikalarımızı ve uygulamalarımızı da hakkaniyet merceğinden geçirerek yeniden değerlendireceğimize dair bir taahhüt verdik. Unilever Türkiye’de yönetim rollerinde %50-%50 cinsiyet dengesine uzun yıllar önce ulaştık ve bu dengeyi hassasiyetle koruyoruz. Ancak özellikle kadın çalışanların daha az temsil edildiği departmanlarda dengeye doğru ilerlemek üzere işe alım uygulamalarımızı yeniden düzenliyor, tüm işe alımlarımızın değerlendirme süreçlerinde seçici kurullarda ve aday havuzlarında %50-%50 cinsiyet dengesi sağlanmadan alım süreçlerimizi başlatmıyoruz. Ancak yalnızca cinsiyet eşitliğini sağlamamız yeterli değil, kapsayıcılığın birçok boyutunun daha kapsamlı olarak anlaşıldığı ve geliştirdiği bir dünyaya doğru ilerlememiz gerekiyor. Unilever olarak Türkiye’de 100 yılı aşkın bir süredir markalarıyla her haneye ulaşan ve Cumhuriyetle birlikte büyümüş bir şirketiz. İzleyeceğimiz kararlı adımlarla, ikinci yüzyılımızda da daha eşitlikçi, daha kapsayıcı ve hakkaniyetli bir organizasyon ve toplum için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER