Abonesepeti, İngiltere Merkezli  Goldmanstartups Liderliğinde 400.000 Dolar Yatırım Aldı

Abonesepeti, İngiltere Merkezli Goldmanstartups Liderliğinde 400.000 Dolar Yatırım Aldı

Bu haber 1802 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Abonelikleri başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olan abonelik yönetim uygulaması olan Abonesepeti, İngiltere merkezli  Goldmanstartups liderliğinde Keiretsu Forum Türkiye ve ŞirketOrtağım Melek Yatırım Ağı yatırımcılarının katılımı ile 400.000 Dolar yatırım aldı.

Bugün 250 binin üzerinde kullanıcısı olan Abonesepeti ilk hizmet başlangıcından abonelik iptal sürecine kadar tüm aboneliklerinizi tek bir yerden planlayıp, izleyip, optimize ederek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Doğru abonelik başlatmak için karşılaştırma yapabilir, faturalarınızı ödeyebilir, evinizin daskını aracınızın kaskosunu yapabileceğiniz gibi, hızlıca araç kiralama da yapabilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız aboneliğinizi Abonesepeti kolay iptal servisini kullanarak kolayca iptal edebilirsiniz.

Hedef 2024 içinde 2 milyon üzerinde kullanıcıya ulaşmak

Son 5 yılda abonelik ekonomisi %350 üzerinde büyüdü ve gelecek 2 yılda %100 daha büyüyerek 500 milyon dolar büyüklüğe ulaşması beklenmektedir. Abonesepeti, bugün mobil, internet, TV, güvenlik gibi 12 farklı kategoride 30’dan fazla marka ile eş zamanlı çalışıyor. 34 bin ile başladığı müşteri sayısı bugün 250 bin olan uygulama, 2024 yılı içinde uygulamaları ve banka anlaşmaları ile birlikte 2 milyonun üzerinde kullanıcı hedefliyor.

Deniz Okumuş tarafından kurulan Abonesepeti’ne 2017 yılında  Müjgan Aydın ve 2019 yılında ise Serkan Türkoğlu kurucu ortak olarak ekibe dahil oldu. Abonesepeti'nin kurucu ortağı Deniz Okumuş, “Yurtiçinde hizmet veren tek platform olduklarını belirterek, tüm aboneliklerini tek bir uygulamada başlatabilir, yönetebilir ve herhangi bir prosedüre gerek kalmadan kolayca sonlandırabilirsiniz. Böylelikle abonelik sürelerinizi, aylık ve yıllık abonelik giderlerinizi takip edebilir ve düzenli kontrol altında tutarak abonelik dağınıklığına son verebilirsiniz. Şu an IOS, Android, WebApp üzerinden hizmet sağlıyoruz. Bu ay itibariyle 12M+ İşbank İşcep kullanıcısı Abonesepeti’ni İşbank Mobil Bankacılık uygulaması içerisinde kullanmaya başlayacak” dedi.

Okumuş, şöyle devam etti:

2017 yılında ŞirketOrtağım Melek Yatırım Ağı’ından 1M$ Değerleme ile tohum öncesi yatırım aldık. 2021 yılı son çeyrekte ise Keiretsu Forum Melek Yatırım Ağı’ndan 2M$ Değerleme ile tohum yatırım alarak Abonesepeti’ini bir karşılaştırma platformundan bir abonelik yönetim uygulamasına pivot etmiştik.

Bugün Goldmanstartups liderliğinde, Keiretsu Forum Türkiye ve ŞirketOrtağım Melek Yatırım Ağı’nın katılımı ile 400.000 Dolar yatırım aldık. Bu yatırımla birlikte, kullanıcılarımıza daha iyi hizmet sunmak için odaklanacağımız konu, abonelik hizmet başlangıcından, iptal sürecine kadar tüm abonelik işlemlerinin dijitalde uçtan uca tamamlamalarını sağlamak olacaktır. Bu doğrultuda, abonelik hizmeti sunan bütün kurumlar ile eşzamanlı çalışacak sistemlerimizi kusursuz bir hale getireceğiz.

Visainnovationprogram’a dahil olduk ve yakın gelecekte Abonesepeti Cüzdanı canlıya almış olacağız. Böylelikle Abonesepeti sadece aboneliklerimizi değil, abonelik bütçelerinizi de yöneteceğiniz bir fintech app’e dönüşecektir. Gelecekte pazar büyüklüğü 1 Trilyon $’ın üzerinde olan Fintech pazarında global bir oyuncu olmayı hedeflemekteyiz.”

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER