Sri Lanka Kültür Gecesi Beta Gıda’nın katkılarıyla Adana’da ilk kez gerçekleşti

Sri Lanka Kültür Gecesi Beta Gıda’nın katkılarıyla Adana’da ilk kez gerçekleşti

Bu haber 2316 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Dünya üzerinde 184 ülkede tutkunlarını birbirinden leziz çaylarla buluşturan Beta Gıda, çay diyarı Sri Lanka'nın zengin kültürünü tanıtmak amacıyla her yıl farklı şehirlerde düzenlenen Sri Lanka Kültür Gecesi'nin Adana’daki ilk etkinliğine ev sahipliği yaptı. Adana HiltonSA’da, Akdeniz Fahri Konsolosu ve Beta Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Uğur’un katılımıyla gerçekleşen geceye, çok sayıda değerli protokol üyesi de katıldı.

Seylan çayları ile ünlü Sri Lanka, zengin kültürünü tanıtmak amacıyla her yıl farklı şehirlerde düzenlediği kültür gecesi etkinliğini bu kez Adana’da gerçekleştirdi. Beta Gıda’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Sri Lanka Kültür Gecesi'nin davetlileri arasında Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Sunay Karamık, Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Faruk Aytek, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Acı ve Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum yer aldı.

Sri Lanka’da bereket ve huzuru temsil eden “Geleneksel Kandil Yakma” etkinliği ile başlayan gece, Akdeniz Fahri Konsolosu ve Beta Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Uğur’un açılış konuşması ile devam etti. Sri Lanka Türkiye Büyükelçisi Hasanthi Urugodawatte Dissanayake’in Sri Lanka’nın kültürel değerlerini aktardığı gecede, Sri Lanka'nın güzelliklerini ve turistik cazibesini tanıtan bir turizm tanıtım filmi de yayınlandı. Dünyanın en iyi çay üreticileri arasında yer alan Beta Gıda'nın kurumsal tanıtım filmi gösteriminin ardından, Sri Lanka ve Türk mutfağının zengin çeşitlilikteki geleneksel yemekleri davetlilere servis edildi.

Beta Tea Nostaljik Ambalaj Sergisi, tarihi yüz yıla dayanan Champion ve Beta Tea markalarına ait çay çeşitlerinin ilk üretilen kutularını içeren Beta Tea Çay Kutuları Sergisi, Sri Lanka el sanatlarını ve değerli taşlarını tanıtan Mücevher ve Mücevherat Sergisi ile Fotoğraf Sergisi gece boyunca davetlilerin ilgi odağı oldu.

Sri Lanka’dan özenle toplanıp Türkiye’ye getirilen ve yüzde 100 doğal enerji ile özenle paketlenen eşsiz lezzetlerdeki Beta Tea çayların deneyimlendiği Çay Tadım Standı da geceye ayrı bir renk ve lezzet kattı.

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER